ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги урна угледот и достоинството на државата

2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и неговиот кабинет преземаат мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев го менува својот телефонски број по скандалот со лажниот Порошенко. Во писмено соопштение од Владата информираат дека премиерскиот кабинет ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев ќе разговара на нов телефон а го менува и бројот.. По скандалот со лажниот Порошенко, од владата информираат дека Заев и неговиот кабинет ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев освен што најави зголемување на безбедноста и ефикасноста на неговиот кабинет, по направената анализа на професионалноста и ефикасноста на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев и неговиот Кабинет воведуваат мерки за зголемување на безбедноста и ефикасноста во спроведувањето на агендата и комуникациите. Од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев и неговиот кабинет преземаат мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста во спроведувањето на транспарентната агенда ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев го менува телефонот и телефонскиот број, но и ќе отстpaни неколку луѓе од неговиот кабинет, соопшти Владата. Оваа одлука е донесена откако ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев ги смени броевите на своите мобилни телефони и отпушти дел од неговите советници и соработници по случајот со руските комичари. Од Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во општина Центар според последните податоци има 96 активни случаи, а толку заболени има моментално и во скопската општина Аеродром. Со ова практично Центар го ...
сите 358 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 175 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 353 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 154 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Вкупно 350 милиони евра ќе вреди четвртиот пакет економски мерки со кои Владата ќе се обиде да им помогне на фирмите и на граѓаните кои се погодени од кризата. ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги урна угледот и достоинството на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: