Адетокумбо доби свој ден кој ќе се слави секоја година

Српскиот кошаркар Ален Смаилагиќ им донесе бурек и ќебапи на неговите соиграчи од Голден стејт, Џордан Пул и Ерик Пашол, тие реагираа со многу предрасуди.Многу ...
| | веќе видена | слични

Најмладиот српски кошаркар во НБА лигата, Ален Смаилагиќ покажува дека одлично се вклопи во тимот на Голден Стејт со кого потпиша четиригодишен договор. Тој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Примената на револуционерната ДНК метода во потрагата по роднини, ослободи Американец од затвор, кој беше осуден за убиство извршено пред повеќе децении. ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска се случи нешто кое за прв пат се случува во историјата на професионалната американска кошарска лига НБА. За прв пат титулата се сели во Канада, откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адетокумбо доби свој ден кој ќе се слави секоја година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: