АФЦОН: Марез со голчиште во 95. минута донесе финале за Алжир! (видео)


Ѕвездата на Манчестер сити, Ријад Марез постигна фантастичен гол од слободен удар во 96. минута од полуфиналето на Африканскиот куп на нации против Нигерија, ...
| | веќе видена | слични

Исмаел Бенасер е играчот кој блесна во дресот на алжирската репрезентација. Младиот 21-годишен играч го доби признанието за најдобар на континенталниот собир, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемиот стадион во Алжир, „Петти јули“ експлодираше под притисокот на околу 80 илјади луѓе кои дојдоа на најголемата фудбалска арена во земјата да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Младиот Алжирец Исмаел Бенасер е прогласен за најдобари грач на овогодинешниот Афрички куп на Нации. Бенасер со својата селекција ја освои шампионската титула ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 241 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 90 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 113 | | | веќе видена

3 години целата јавност е сведок на најбрутална црна кампања спроведена врз мене. Преполна со лаги, измислици, подметнувања и клевети. Потпомогнати со еден куп ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АФЦОН: Марез со голчиште во 95. минута донесе финале за Алжир! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: