Забрана за капење на една од плажите во Охрид


Недостатокот од вода за пиење во водоводната мрежа во Долно Лакочереј е решен, информираат од МЈП Проаква. Во летните месеци , жителите од оваа месна заедница, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Дефект во канализационата мрежа и нефункционалност на препумпните станици на колекторскиот систем е причината за влевање на фекалии во О хридското езеро кои ...
| | веќе видена | слични

Екипи на МЈП Проаква го санираа преливањето на отпадните води кај Грашница . Стар проблем кој повторно ги вознемири граѓаните , но и надлежните институции. ...
| | веќе видена | слични

Дефект во канализационата мрежа и колекторскиот систем , причина за забраната за капење кај одмаралиштето „Партизан“. Викендов екипите на јавните претпријатија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Сашо Дуковски обвини за преседан и рече дека на распитот на Јовановски му било дадено решение за завршување на истрагата без да даде исказ Бојан ...
сите 335 | | | веќе видена

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 249 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 111 | | | веќе видена

Поминуваме многу време со колегите на работа и сосема е очекувано од овие односи да се развијат и блиски пријателства. Тоа е добро, бидејќи пријателските ...
сите 171 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Ако не се донесе законот за Јавно обвинителство, тоа нема да биде проблем за да добиеме датум за преговори во октомври, рече претседателот Стево Пендаровски ...
сите 285 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 400 | | | веќе видена

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за капење на една од плажите во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: