Ал Шабаб нападна хотел во Сомалија, загинаа најмалку 12 лица

4 копии
7 копии

Бројот на убиените во нападот врз хотел во пристанишниот сомалиски град Кисмају се зголеми на 26, а меѓу жртвите се дравјани на САД, Велика Британија, Кенија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Ако ЕВН, МЕПСО и ЕЛЕМ ги повлечат барањата за поскапување на струјата, тогаш и Регулаторната комисија за енергетика ќе ја повлече одлуката за нејзино ...
сите 363 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 248 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ал Шабаб нападна хотел во Сомалија, загинаа најмалку 12 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: