НИТУ ВО СРБИЈА, НИТУ ВО МАКЕДОНИЈА: Каде Фолксваген ќе отвори фабрика?

Автомобилскиот гигант од Германија, Фолксваген одлучи да изгради сопствена фабрика во Турција. Ова информација ја објави германското специјализирано издание ...
| | веќе видена | слични

Надзорниот одбор на “Фолксваген” објави дека избрал локација за фабрика во близина на западниот крајбрежен град Измир, Турција. Според првичните информации, во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 435 | | | веќе видена

Со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се интегрира во досегашното Јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Опозицијата го ...
сите 108 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИТУ ВО СРБИЈА, НИТУ ВО МАКЕДОНИЈА: Каде Фолксваген ќе отвори фабрика?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: