Сугарески: Започнавме со изградба на зграда со 62 станови во Неготино за социјално ранливи семејства

Сугаревски: Започнавме со изградба на зграда со 62 станови во Неготино за социјално ранливи семејства Започнавме со изградба на зграда со 62 станови во ...
| | веќе видена | слични

Жителите на селото Горно Врановци се огорчени што државата не им дозволува да ги легализираат дивоградбите. Поради тоа, тие не можат да добијат електрична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Патничкиот но и товарниот железнички сообраќај во земјава се одвива со потешкотии. Дел од постарите локомотиви и патнички возови се расипуваат на високите ...
| | веќе видена | слични

– Интензивно се работи на реализација на капиталните инвестиции. Со директорот на ЈП за државни патишта денеска ја посетивме општина Чашка каде работиме на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески заедно со директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов денеска се во посета на општина Чашка. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју во емисијата „Лице в лице“ на bTV, освен за темата парламентарни избори во ...
сите 120 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста се појави како нов генерален секретар на Владата и објави фотографии од својот прв јавен настан. Потпретседателот на СДСМ ...
сите 32 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 177 | | | веќе видена

Радмила Шекеринска била нервозна и лута затоа што судскиот процес за т.н. организирање на настаните на 27 април не течел со брзината која таа ја очекува. Во ...
сите 82 | | | веќе видена

На денешната седница на Собранието на Република Македонија се обрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој зборуваше за законот за попис, ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Започнавме со изградба на зграда со 62 станови во Неготино за социјално ранливи семејства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: