Хакирана јапонската менувачница за криптовалути, загуба од 32 милиони долари

Jапонската менувачница за криптовалути Remixpoint објави дека поради хакирање загубила вертуелни пари во вредност од 3,5 милијарди јени или 32 милиони долари. ...
| | веќе видена | слични

Кој сака да биде банка, нека побара дозвола, вели Трамп. По изјавата на шефот на американската централна банка, Џером Пауел, кој рече дека Фејсбук треба да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 673 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 337 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска побара, а судијата Васка Николовска Масевска прифати на денешното рочиште за случајот „Рекет“ новинарите да не ги слушаат ...
сите 399 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Трајко Вељановски денеска од собраниската говорница запраша како може заменик министер за локална самоуправа да го брани ...
сите 35 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хакирана јапонската менувачница за криптовалути, загуба од 32 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: