Големите контроверзи на малите електрани


2 копии

Мароко има зацртано цел да стане светски лидер во обновлива енергија, а во таа насока ја има најголемата фарма за концентрирана соларна енергија. Изграден на ...
| | веќе видена | слични

Шкотските ветерници произведуваат доволно енергија за секој дом во земјата да се снабди два пати. Земјата произвела вкупно 9,8 милиони мегават часови на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Би било порешно доколку Заев и Борисов во престојниот период потпишаат нова декларација на желби како што е договорот за добрососедство од 2017та вели ...
сите 570 | | | веќе видена

Денес во 18 часот започнува натпартискиот протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет.Протестот кој ќе го пренесуваме ќе ...
сите 228 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 96 | | | веќе видена

Да не се пијат антибиотици неконтролирано. Има сосема доволна количина лекови за третман на пациенти со Ковид-19. Ова не е болест за која има еден специфичен ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големите контроверзи на малите електрани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: