Намален бројот на туристи во мај

2 копии

Во 2018 година Крушево за 50% ги зголемило туристичките ноќевања. Ова беше соопштено од Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот, а од Општина Крушево ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот(АППТ), Љупчо Јаневски истакна дека земјава во првиот квартал во оваа 2019 година ја посетиле ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) од минатата година заедно со коморите и со секторот за туризам при Министерството за економија иницирала ...
| | веќе видена | слични

Турците се најбројни туристи, а Холанѓаните се со најмногу ноќевања. Во мај земјава ја посетиле 98.998 туристи кои реализирале 205.356 ноќевања. Во однос на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каде ќе бевме денес ако Гоце одлучеше да ја свитка кичмата и да не се бори за независност, каде ќе бидеме ако му дозволиме на Заев денес во наше име да ја ...
сите 711 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 217 | | | веќе видена

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка. Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 145 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намален бројот на туристи во мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: