Долно Дупени по апокалипсата сеуште чека вода и струја


2 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и директорот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство од поодамна е во контакт со лозарите и речиси во континуитет е во комуникација со Здружението на ...
| | веќе видена | слични

Откупот на праски тече без никакви проблеми, вели министерот Димковски откако во изминатиот период земјоделците го фрлаа својот род. Надминати се сите проблеми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Претпријатието за откуп и чување на земјоделски производи „Ником" е позитивен пример на имплементација на ИПАРД програмата и во него се прави токму она што му ...
| | веќе видена | слични

Прв откупен центар со ладилник веќе е во функција во Градско. Изграден е со поддршка од ИПАРД програмата, а им влева надеж на земјоделците од овој крај дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Скопје, 30. јули 2020 (ИНПРЕС) – Охридски фирми се наоѓаат на листата на компании кои зеле државна помош, но на вработените не им исплатиле плати, објави денес ...
сите 159 | | | веќе видена

Во изминативе 5 месеци, од март, откако беше прогласена епидемијата на корона вирусот, до крајот на јулисе извршени над 50 илјади прегледи и повеќе од 850 ...
сите 736 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 152 | | | веќе видена

На 29.07.2020 во 22.16 часот во СВР Скопје, А.Ш.(18) од с.Долно Коњари, скопско, пријавил дека во „Парк на светлината“ на ул.„Васко Карангелевски“, поради ...
сите 476 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Курбан бајрам, упати честитка до в.д. поглаварот на Исламската верска заедница, ...
сите 145 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 80 | | | веќе видена

Во вечерашната дебатна емисија "Што не е јасно?" на Алфа телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, потенцираше дека новиот статут ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Долно Дупени по апокалипсата сеуште чека вода и струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: