Увозот се доближува до опасна граница

3 копии

Зголемени се продажните цени во трговијата на мало во вториот во однос на првиот кваратл годинава, а се очекува нивно зголемување и во наредните три месеци. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Според оценката на раководителите на деловните субјекти од областа на градежништвото, индикаторот на доверба во второто тримесечје од 2019 година е повисок за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Поповолна состојба со нарачки во преработувачката индустрија имаат раководителите на деловните субјекти во оваа гранка за јуни годинава во однос на претходниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во преработувачката индустрија во јуни 2019 година е зголемен за 0,3 процентни ...
| | веќе видена | слични

ФДИ Интеленџенс, сервисот на Фајненшел тајмс, објави дека во периодот од јуни 2018 до мај 2019 во Република Северна Македонија регистрирани се 184,4 милиони ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Забрзува економскиот раст, тврдат економски експерти од Народната банка. Забрзување на економскиот раст од 3,1 отсто годинава, 3,3 догодина и 3,6 отсто во 2021 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По 11 години изолација и стагнација, економијата се движи во добар правец. Напредокот во економијата е потврден и во годишната анализа за економските реформски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Носителката на ИЕ 2, Сања Лукаревска, при посетата на општина Липково, рече дека е горда што е носителка токму на ИЕ2, бидејќи таа е достоинствен репрезент и ...
сите 379 | | | веќе видена

Јуни останува како црн месец според бројката на починати од Ковид 19. До денешниот последен ден од овој месец во јуни починале 165 луѓе од опасниот вирус. Во ...
сите 418 | | | веќе видена

Ќе победиме во Струмица и во цела 4 ката. Прави Зоран Заев анкети како што правиме ние и знае дека дебело губи и на ниво на држава и во четвртата изборна ...
сите 455 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 85 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вчерашниот тв дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека е подготвен да му отстапи пратеници на ...
сите 171 | | | веќе видена

Во очекување на нови пациенти кои треба да бидат хоспитализирани во ГОБ „8 Септември“, директорот на овој најголем Ковид-центар во Македонија, д-р. Христијан ...
сите 241 | | | веќе видена

Кандидатите за пратеници, носителите на листите во изборните единици и лидерите на партиите ја продолжуваат кампањата. Коалицијата „Обнова на Македонија“ ...
сите 85 | | | веќе видена

Улицата на „црвените фенери“ во Амстердам доби зелено светло да се отвори по нејзиното затворање поради коронавирусот, пренесува „Сандеј телеграф“. Премиерот ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Увозот се доближува до опасна граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: