Ја продал роднината за 1.600 евра

8 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лицето кое на 17 јули извршило разбојништво во сендвичарница „Вили“ во центарот на Скопје, при што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило кривично дело „недозволено ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Рано утрово, врз основ на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот и помошните простории на С.Л.(53) од Струга. При претресот биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лицето кое изврши разбојништво во центарот на Скопје кај сендвичарата „Вили“ на 17-ти јули 2019 ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје започна истрага против скопјанец кој во центарот на Скопје кај сендвичарата „Вили“ на 17 овој месец, им вперил пиштол и ги ...
| | веќе видена | слични

Активистката Моника Ристовска е осудена на една година затвор, за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 212 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена

На последната прес-конференција на Државната изборна комисија, портпаролот најави дека резултати од изборите може да се очекуваат најдоцна до 23 часот, кога ќе ...
сите 319 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 98 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ја продал роднината за 1.600 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: