Актерот Тасевски испеа песна по нежниот поздрав меѓу Пендаровски и Борисов

Актерот Сашо Тасевски на Фејсбук посвети една своја песна на некој Бојко кој го нарекува “Љубави”. Предходно на Фејсбук во два статуси го коментираше поздравот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонското друштво „Илинден” со седиште во Тирана упати апел до сите хумани луѓе да го помогнат лекувањето на петгодишниот Алекс Мазенкофски, по потекло од ...
| | веќе видена | слични

Македонско друштво “Илинден”-Тирана ги повикува сите Македонци во Албанија што сe во можност да донирa, да помогниме за лекување на малиот Алекс Мазенкофски со ...
| | веќе видена | слични

Новиот неформален светски шампион со победата во финалето на Вимблдон ја отфрли сугестијата на премиерот Заев кој по запеаната "Македонско девојче" со поканата ...
| | веќе видена | слични

Видео на проектот Види Вака открива дека во ветровити денови РЕК Битола и блискиот рудник за јаглен предизвикуваат хуманитарна катастрофа. Ова ситуација се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со оглед на важноста и огромниот (оправдан) интерес за датумот за отпочнување на преговорите со ЕУ и отворањето на нова „пандорина кутија“ за која пишував ...
сите 772 | | | веќе видена

Европската Унија сега треба да го направи одлучниот чекор и да донесе одлука за старт на преговорите за пристапување во членство за Република Северна ...
сите 212 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Актерот Тасевски испеа песна по нежниот поздрав меѓу Пендаровски и Борисов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: