Турција го ратификуваше протоколот за НАТО


Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска им помага на граѓаните како на чесен начин да дојдат до пари преку ДДВ и им го појаснува прашањето ...
| | веќе видена | слични

Денес имав средба со новиот одбранбен аташе на Република Србија, Стеван Котарлиќ. Разговаравме за унапредување на соработката. Географската близина не’ упатува ...
| | веќе видена | слични

Големо задоволство е да се биде дел од размена на студенти меѓу нашата земја и САД. Питомците од Воената академија Дамјан и Кристијан во својот иден ...
| | веќе видена | слични

Питомците од Воената академија Дамјан Ангелевски и Кристијан Наумчевски ќе одат на по едносеместрален престој на Норвич универзитетот, Нортфилд во Вермонт, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лицето на транзицијата, симболот на криминалот и корупцијата, главниот соработник на аболираниот за сторен криминал политичар Зоран Заев, имаше можност да им ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, учествуваше на маалска средба со жителите на село Лавци, Битолско. - Како луѓе, како на Влада, покажавме ...
| | веќе видена | слични

За 2 години успеавме во она што 12 години не успеаа, во клучните области, да бидеме членки на НАТО и ЕУ, порача заменик-претседателката на СДСМ, Радмила ...
| | веќе видена | слични

-Во изминатите 2 години успеавме на домашните и на странските инвеститори да им создадеме шанса да отворат 50 илјади нови работни места и да растат платите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијансата за Албанците и Алтернатива нема да дојдат на средбата на партиите од албанскиот политички блок, која треба да се одржи утре по иницијатива на ...
сите 812 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-30, ...
сите 595 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 487 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 347 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 598 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција го ратификуваше протоколот за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: