Марш на мирот по повод 24-годишнината од геноцидот во Сребреница

Денеска се одбележуваат 24 години од геноцидот кој се смета за најбрутален чин по Втората светска војна. Во Меморијалниот центар во Поточари се одржа завршната ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд на Холандија ја потврди претходно донесената одлука дека таа држава е одговорна за смртта на 350 жители на Сребреница, Босна и Херцеговина, што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Врховниот суд на Кралството Холандија денеска потврди претходна судска одлука според која Холандија е делумно одговорна за смртта на 350 лица од Сребреница во ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд на Холандија ја потврди пресудата дека државата е делумно одговорна за 350 убиства во Сребреница за време на војната во БиХ. Судот пресуди дека ...
| | веќе видена | слични

Холандија е прогласена за делумна одговорна за смртта на 35 лца во геноцидот во Сребреница, извршен во јули 1995 година, објави денеска Врховниот суд на ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд на Холандија в петок треба да изрече правосилна пресуда по жалбата на мајките од Сребреница и државата Холандија на пресудата на Апелацискиот суд ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Вчера во Белград дојде до инцидент. Дваесетина лица во маици со националистички симболи и слики од Ратко Младиќ упаднаа на претставата „Сребреница. Кога ние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 290 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Сепак не можеме да претпоставиме дали тие што ќе застанат по нив на врвот ќе ја имаат нивната доминација или ќе бидат уште подобри, бидејќи тенисот, но и ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марш на мирот по повод 24-годишнината од геноцидот во Сребреница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: