Брза посна пита со компири и тиквици: Едноставна, а достојна за свечена трпеза


Одлична пита за доручек или вечера… 1 пакување готови кори 5 компири 1 тиквица 1 главица кромид малку бибер масло сол сусам Тиквиците и компирите изрендајте ...
| | веќе видена | слични

За тазе мајките многу е важно млекото и доењето, а постојат намирници кои лекарите и нутриционистите ги забрануваат во тој период. Секое овошје има минерали и ...
| | веќе видена | слични

Њоките подготвени на овој начин се вистинско задоволство за вашите сетила… – 400 грама њоки – 2 лажици путер – 100 грама шунка – 2 чешниња лук – 200 мл павлака ...
| | веќе видена | слични

Вкусен сос со кој ќе го подобрите вкусот на многу јадења. 100 гр кафеав шеќер 1 лажица сол 1 лажица чили во прав 1 лажица лук во прав 1 лажичка каенски бибер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајца млади мажи од Рожаје загинаа, а една жена е тешко повредена во сообраќајна несреќа што се случила во 6.30 часот на автопатот Ибар кај Тавник, јавуваа ...
сите 284 | | | веќе видена

Договорено е работните групи на власта и на опозицијата за законот за јавно обвинителство да имаат средба до крајот на неделава, изјави денеска на ...
сите 302 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој е осомничен во случајот Империја нуди гаранција во имот од 3 милиони 188 илјади евра. Камчев, гарантира дека нема да бега со ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брза посна пита со компири и тиквици: Едноставна, а достојна за свечена трпеза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: