Убиецот на „првата мачка“ на Нов Зеланд се осмели да ја признае вината


Човекот кој ја уби мачката на премиерката на Нов Зеланд, Јачинда Ардерн, наводно ја признал вината, една година откако ја згази првата мачка на Нов Зеланд, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крис Ватс (34) од Колорадо кој ја уби бремената сопруга и двете ќерки тврди дека со него се случило вистинско чудо кое го натерало физички да посегне по своето ...
| | веќе видена | слични

Кристофер Вотс убиецот од Колорадо издржува доживотна робија откако во август минатата година ги убил својата ќерка Селест (3), Бела (4) и бремената сопруга ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Примената на револуционерната ДНК метода во потрагата по роднини, ослободи Американец од затвор, кој беше осуден за убиство извршено пред повеќе децении. ...
| | веќе видена | слични

Останато

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 188 | | | веќе видена

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 370 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 145 | | | веќе видена

Ибрахим Дехари ќе биде нов министер за странски инвестиции, дознава телевизијата Алсат М. Дехари е кадар на ДУИ, бизнисмен, потекнува од селото Гајре, а во ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиецот на „првата мачка“ на Нов Зеланд се осмели да ја признае вината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: