Пожар во затворот Идризово, затворениците ги напуштиле ќелиите


Се известуваат граѓаните на Општина Илинден дека на ден 19.07.2019 година (петок) Дирекцијата за заштита и спасување ќе одржи интерактивна вежба за заштита и ...
| | веќе видена | слични

Секој македонски државјанин кој не си е задоволен со своето име или презиме и сака да го промени во друго, тој може да го стори тоа едноставно, со поднесување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Целосно обновен паркинг-просторот во непосредна близина на детската градинка „Бамби“ и ООУ „Љубен Лапе“. Граѓаните добија реконструиран паркинг со површина од ...
| | веќе видена | слични

Градежните активности на кои се работеше во изминатиот месец се заокружени денеска. Реконструкцијата опфати машинско гребење на оштетениот асфалт, чистење и ...
| | веќе видена | слични

Скопјани често, поради невнимание, остануваат без своите предмети, но можат постојано да имаат увид во оние кои полицијата ги наоѓа, службата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 148 | | | веќе видена

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 187 | | | веќе видена

По консултација со Претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче ги информираме родителите кои користат продолжено породилно ...
сите 129 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во затворот Идризово, затворениците ги напуштиле ќелиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: