Експлозивна направа фрлена во кафе бар во Прилеп - не експлодирала

Антитеростичката единица од Скопје попладнево околу 15 часот ја демонтира и подигна експлозивната направа која беше поставена во едно кафуле во строгиот центар ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Рачната бoмбa што беше пронајдена пред кафе-бар во центарот на Прилеп на 10 јули околу пладне, била „кашикapa“ и била активиpaна, но се изгаснала и не ...
| | веќе видена | слични

Српските медиуми објавија вест за непознат напаѓач кој наводно фрлил експлозивна направа близу до куќата на Јелена Карлеуша.Неофицијално се дознава дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рачната бомба пронајдена како фрлена во прилепското кафуле „Кафе ин“ е оценет како изолиран случај од Сашо Тасевски, директорот на Бирото за јавна безбедност, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Прилепското Основно јавно обвинителство чека полицијата да им ги достави снимките од камерите и да го добие извештајот од крим-техничкото вештачење од рачната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, рече дека експлозивната направа што вчера беше пронајдена во кафуле во Прилеп е изолиран случај.Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска беа на планината Серта, каде ...
сите 912 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 166 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлозивна направа фрлена во кафе бар во Прилеп - не експлодирала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: