Сокрил 27 мигранти и тргнал на пат - Македонската полиција го фати

3 копии
2 копии

Ноќеска околу 2 часот и 20 минути, при вршење сообраќајна контрола на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, било запрено патничко возило „Сеат“ со странски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 353 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија Општина Куманово. Од Куманово Мицкоски ...
сите 191 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила новиот закон за Јавното Обвинителство кој става дефинитивен крај на работата на СЈО. Собранието го донесе овој закон во февруари ...
сите 70 | | | веќе видена

Нашата понуда носи нова македонска развојна економија, која обезбедува повеќе инвестиции, нови работни места и повисоки плати, вели Јован Митрески, носител на ...
сите 318 | | | веќе видена

Почнува пријавувањето на болните и изнемоштените лица, кои можат да го искористат своето право на глас на 14 јули односно ден пред изборите. Претседателката на ...
сите 193 | | | веќе видена

Ем шут, ем најрогат, ем најпопуларен, коментира професорката Гордана Силјановска Давкова по новите аудиобомби, во кои претседателот на СДСМ зборува за ...
сите 68 | | | веќе видена

Најавуваме една милијарда евра странски инвестиции до крајот на мандатот, за нова развојна економија и добро платени работни места, а Арачиново пак ќе биде дел ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сокрил 27 мигранти и тргнал на пат - Македонската полиција го фати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: