Тахири: Могерини влезе во авантури кои можеа да доведат до војна на Балканот

2 копии

Поранешната главна преговарачка на Косово во дијалогот со Србија, Едита Тахири вели дека Високата претставничка на Европската унија (ЕУ) Федерика Могерини до ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Советот за човекови права при Обединети нации денеска одлучи да покрене прелиминарна истрага поради стотиците убиства на Филипини во така наречената војна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Женева, 11 јули 2019 (МИА) – Советот за човекови права при Обединетите нации одлучи да покрене прелиминарна истрага поради убиствата на Филипините во така ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тахири: Могерини влезе во авантури кои можеа да доведат до војна на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: