Тонат берзите во САД и Европа поради неизвесната одлука на Fed

3 копии

Некои политичари и играчи на пазарот веруваат, дека американскиот долар е премногу силен во споредба со своите конкуренти. За мерењето на овие наводи за помош ...
| | веќе видена | слични

Некои политичари и учесници на пазарот веруваат дека американскиот долар е премногу силен во споредба со неговите ривали. Сега постои уште еден индикатор: ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на Федералните резерви истакна дека неизвесноста околу трговските тензии ја отежнува американската економија Џером Пауел, шефот на Федералните резерви на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тонат берзите во САД и Европа поради неизвесната одлука на Fed

Од:
До кого (е-маил):
Порака: