Забрането капење на оваа плажа- се виори црвено знаме во екот на туристичката сезона


На плажа кај хотелот „Риксос Либертас“ во Дубровник, подигнато е црвено знаме кое предупредува на забрана за капење во морето. Граѓаните се жалеле дека морето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Во редовните контроли кои ги врши ЈЗУ Центар за јавно здравје Охрид, утврдено е загадување на водата од трета категорија на потегот околу Партизан и Младост, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
5 копии

Во Охрид, на плажите на потегот од Самоиловата тврдина кон Партизан, Младост, од петокот се поставени знаци забpaнето капење. Станува збор за населбата Воска, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На негрижата, самоволието, незнаењето, волунтаризмот и глупоста во раководењето на општината Охрид им нема крај. И покрај сите предупредувања, препораки од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 319 | | | веќе видена

Ненад Јовановиќ во гостувањето во Само Вистина на Канал 5 истакна дека паметна и мудра влада не треба да подлегне на притисоци од Бугарија за декларацијата ...
сите 144 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 124 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрането капење на оваа плажа- се виори црвено знаме во екот на туристичката сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: