Шпионите на „Мосад“ ги украле тајните од атомскиот архив на Иран: Израел и САД знаат буквално сѐ!


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху откри дека веќе го информирал претседателот на САД, Доналд Трамп за тоа што Израел го опиша како „шпионска мисија“ во ...
| | веќе видена | слични

Критичарите на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху долго време го споредуваа со нелибералните националисти како Доналд Трамп и Жаир Болсонаро, и со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одложувањето на почетокот на преговорите за пристапување на Северна Македонија во Европската унија ќе ја влоши и дестабилизира ситуацијата во регионот, изјави ...
сите 288 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпионите на „Мосад“ ги украле тајните од атомскиот архив на Иран: Израел и САД знаат буквално сѐ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: