Шпионите на „Мосад“ ги украле тајните од атомскиот архив на Иран: Израел и САД знаат буквално сѐ!


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху откри дека веќе го информирал претседателот на САД, Доналд Трамп за тоа што Израел го опиша како „шпионска мисија“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мешаните бракови меѓу Евреите од дијаспората, особено оние во Северна Америка, се како втор холокауст, изјави израелскиот министер за образование, Рафи Перец, ...
| | веќе видена | слични

Критичарите на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху долго време го споредуваа со нелибералните националисти како Доналд Трамп и Жаир Болсонаро, и со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 47 полицајци се повредени, а 60 лица се уапсени по серијата протести низ Израел поради убиството на 18-годишниот етиопски Евреин Соломон Тека, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 249 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 461 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и ...
сите 390 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет“ останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил ...
сите 131 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпионите на „Мосад“ ги украле тајните од атомскиот архив на Иран: Израел и САД знаат буквално сѐ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: