Кариоките го чекаат Чиле, Холанѓанките се борат за прво финале на СП за жени

Чиле – Перу (02:30 часот – полуфинале, Копа Америка) Синоќешниот спектакл меѓу Бразил и Аргентина заврши во корист на Кариоките, а ноќта меѓу среда и четврток ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 235 | | | веќе видена

Ова е веќе избришано:"Македонска" опера и балет"Македонска" радиотелевизија"Македонски" шуми"Македонска" филхармонија"Македонски" народен театар"Македонска" ...
сите 79 | | | веќе видена

Охрид, 5. декември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 243 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кариоките го чекаат Чиле, Холанѓанките се борат за прво финале на СП за жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: