Магичен спреј за пеглање: Се прави од 3 состојки кои сигурно ги имате дома

Кога би требало да издвоиме една домашна обврска која ја мразиме, веројатно повеќето жени би се сложиле дека тоа е пеглањето. Освен што одзема многу време, ...
| | веќе видена | слични

 Како и повеќето, веројатно и вие имате омилен пар чевли што сакате да ги носите во секоја можна прилика. Но, не би требало да го носите истиот пар чевли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема потреба повеќе да фрлате толку пари на скапите средства за чистење, погледнете дека тие не се секогаш неопходни. Понекогаш доволни се и некои работи кои ...
| | веќе видена | слични

Ви се случило ли да извадите свежо испрани алишта и да сфатите дека не мирисаат како што треба? Една од причините за тоа е неправилното одржвање на машината за ...
| | веќе видена | слични

Веќе илјада пати е кажано дека еден од најголемите природни лекови е сода бикарбоната. Но, никој од вас сигурно не слушнал дека содата штити од змии? Иако во ...
| | веќе видена | слични

 Речиси не постои дом во кој нема алумуниумска фолија. Кога печете нешто во сад за којшто немате капак, алуминиумската фолија е совршена замена за него. Кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прекинат бил погребот на девојчето од 20-тина години, на кое во моментот на избувнувањето на пожарот му била вршена реанимација. Станува збор за девојка со ...
сите 791 | | | веќе видена

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 395 | | | веќе видена

Првата група од 117 државјани на Авганистан, која пред неколку дена нашла засолниште на Косово, денеска треба да отпатува за Велика Британија, велат извори од ...
сите 104 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 228 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Магичен спреј за пеглање: Се прави од 3 состојки кои сигурно ги имате дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: