Зошто Турција го купува рускиот одбранбен систем С-400?

6 копии

Испораката на руските ракетни системи С-400 во Турција би можела да биде реализирана денес, објави „Хабертурк“.Според наводите на весникот, системот С-400 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Испораката на противвоздушните ракетни системи С-400 на Турција може да се реализира уште денеска, пишува турскиот весник „Хабертурк“. Според весникот, синоќа, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Руски авиони Су-27 на воздухопловните сили во јужната воена област се обидоа да пресретнат американски Боинг П-8, кој се приближил кон руската граница, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Ловецот Су-27 од дежурните воздухопловни сили на Јужниот округ на Русија бил подигнат во воздух за да го пресретни американскиот извиднички авион П-8А ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 350 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Првичната согласност за предизборната коалиција паднала викендов на средба меѓу високи партиски функционери, но деталите за идната коалициска соработка ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 106 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Турција го купува рускиот одбранбен систем С-400?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: