Ердоган: Руските системи С-400 ќе бидат испорачани во Турција за 10 дена


3 копии

Одбивањето од страна на САД да ѝ ги предаде на Турција борбените авионите Ф-35 што земјата ги купи би било „грабеж“, објавија медиумите во четвртокот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија е подготвена да го засили дијалогот со САД во врска со разоружувањето и стратешката стабилност, рече претседателот Владимир Путин во четвртокот, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изрази желба да ги смирува тензиите меѓу Иран и САД, односно да биде посредник меѓу преговорите на овие две ...
| | веќе видена | слични

Огромно внимание кај светските медиуми предизвикала белата шолја на рускиот претседател Владимир Путин, со која се појавил на свечената вечера во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 366 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 107 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Руските системи С-400 ќе бидат испорачани во Турција за 10 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: