Илир Мета се разголе


Претседателот на Албанија, Илир Мета, објави фотографија од себе каде заедно со својот пријател се релаксира под сонцето, додека трае гласањето на локалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жешко попладне и вечер во најава на политички план ја очекува денеска Албанија. Законодавниот дом во 17часот ја почнува пленарната седница за формирање анкетна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред денешната седница на Парламентот, на која е најавено формирање анкетна комисија што треба да испита дали претседателот Илир Мета го прекршил Уставот со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Албанија ја очекува жежок понеделник на политички план. Парламентот ќе заседава за формирање анкетна комисија за разрешување на претседателот Илир Мета, а ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на албанската опозиција Љуљзим Баша за вечерва повика на нови националните протести. Токму на денот кога албанското Собрание ќе побара разрешување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред утрешниот десетти „национален протест“ на албанската обединета опозиција, властите веќе ги преземаат потребните мерки, пред се во обезбедувањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерите на на двете главни партии во обединетата албанска опозиција,ги повикаа граѓаните да учествуваат на протестите на 8 јули, додавајќи при тоа дека нема ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците од Демократската партија избрани на претходните избори во Албанија донесоа одлука да не ги напуштат нивните позиции и покрај тоа што не ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Припадници на Националната гарда на Албанија од денеска се грижат за безбедноста на претседателот на Централна изборна комисија, ЦИК, Климент Згури и членовите ...
| | веќе видена | слични

Доцна попладнето во вторникот заврши пребројувањето на гласачките ливчиња од локални избори во Албанија што се одржаа во неделата. Пребројувањето потврди дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илир Мета се разголе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: