Трамп запиша уште еден историски момент, тој е првиот американски претседател кој стапнал на тлото на Северна Кореја


Кај селото Панмунџом, каде се наоѓа границата меѓу Северна и Јужна Кореја, американскиот претседател Доналд Трам, денеска ја премина жолтата гранична линија и ...
| | веќе видена | слични

 Што мислите кој има поубава лимузина – Доналд Трамп или Владимир Путин? Светските лидери сакаат да патуваат со стил. Тие имаат луксузни автомобили кои вредат ...
| | веќе видена | слични

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп, привлекла големо внимание на самитот Г20, кој бил одржан минатата недела во Осака. На ...
| | веќе видена | слични

Делегација на Северна Кореја во Обединетите нации ги обвини САД дека се „насочени кон непријателски акти“, и покрај неодамнешната согласност меѓу двете држави ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Покрај американскиот претседател Доналд Трамп, големо внимание на самитот Г20 во Осака привлече и неговата ќерка која има титула на советничка во Белата куќа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп запиша уште еден историски момент, тој е првиот американски претседател кој стапнал на тлото на Северна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: