Ердоган: Трамп рече дека нема да воведе санкции за Турција


4 копии
3 копии

Одбивањето од страна на САД да ѝ ги предаде на Турција борбените авионите Ф-35 што земјата ги купи би било „грабеж“, објавија медиумите во четвртокот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Производството и испораката на руски хиперсонични ракети „Авангард“ продолжува по планот и без никакви одлагања, изјави рускиот заменик премиер Јуриј Борисов. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Москва успешно тестираше нова пресретнувачка ракета во пустина во Централна Азија, во период кога руската армија се подготвува за системите за противвоздушна ...
| | веќе видена | слични

На полигонот Сари-Шаган во Казахстан, борбените одреди при против-воздушната и против-ракетната одбрана на воздушно-вселенските сили на Русија, успешно изведоа ...
| | веќе видена | слични

На погонот во Шари- Шаган во Казакстан борбените одреди на против воздушните и против ракетните одбрани на Руските воздушно- козмички сили успешно изведоа уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1.Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2.Генералниот секретар ...
сите 234 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета на денешната средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, виско ја оценил неговата ангажираност за напредокот на ...
сите 153 | | | веќе видена

Наќе ЧУЛЕВ Во однос на денешното интервју за една од новинските агенции, би сакал само да ја потсетам колешката Петровска дека хаосот во кој во моментов се ...
сите 51 | | | веќе видена

Шведска влезе без бодови во главната рунда на Европското првенство на кое е еден од домаќините, а иако сите се надеваа дека ќе имаат лесна задача за први ...
сите 173 | | | веќе видена

Помалку изненадувачки, на крајот од вчерашниот натпревар со Украина, за најдобар играч на натпреварот беше прогласен Филип Талески. Сите очекуваа дека изборот ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Трамп рече дека нема да воведе санкции за Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: