Штипското културно лето вечерва почнува со операта „Боеми“

4 копии
2 копии

Со изложба на 22 уметници од седум земји од Европа завршува десетдневната Ликовна колонија 2019, организирана од Уметничката Галерија Тетово. Изложбата ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Народот вчера излезе масовно и покажа дека Зоран Заев и неговите политики се пред неминовен пораз на 12 април.Правдоубиецот Заев конечно е на колена, изјави на ...
сите 244 | | | веќе видена

Мафијата на ВМРО-ДПМНЕ се обидува да зададе последен удар врз судството, обвини Бојан Маричиќ од владеачката СДСМ за време на синоќешната дебата на Алсат на ...
сите 189 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 153 | | | веќе видена

Поранешниот собраниски спикер и пратени, Трајко Вељаноски, поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески како и тогашниот директор на УБК Владимир ...
сите 118 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 98 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипското културно лето вечерва почнува со операта „Боеми“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: