(Видео) Борис Џонсон има чудно хоби, прави макети на автобуси од стари гајби

Дејвид Камерон изјави дека сака тенис, Тереза Меј готвење, а Борис Џонсон, фаворитот во трката за британски премиер, рече дека се опушта правејќи макети на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гласачките гласачки ливчиња биле испратени до членовите на Конзервативната партија, околу 160.000 во Обединетото Кралство. За иден премиер, тие можат да го ...
| | веќе видена | слични

Борис Џонсон го презема финансиското водство пред Џереми Хант во трката за идниот британски премиер, покажаа во средата официјалните статисики според која тој ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Во наредните шест месеци Финска ќе претседава со Советот на Европската унија. Земјата утре ќе го превземе ротирачкото шестмесечно претседателство од Романија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обдукцијата покажала дека убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд бил позитивен на коронавирус, објави Си-Ен-Ен.Главниот медицински инспектор Ендру Бејкер изјавил ...
сите 563 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои се регистирани најголем број на случаи на коронавирус во Македонија.Скопскиот и тетовскиот во моментов се најзафатени ...
сите 502 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 265 | | | веќе видена

Непочитувањето на препораките на здравствените експерти резултираше со десетици заболени високи функционери на СДСМ. Да ги почитуваа препораките немаше да ги ...
сите 433 | | | веќе видена

Уште рано утринава скопјани ги запоседнаа маркетите со цел да ги набават потребните намирници за долгиот претстоен карантински викенд, кој ќе трае три дена, ...
сите 151 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Борис Џонсон има чудно хоби, прави макети на автобуси од стари гајби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: