Битолскиот „Шекспир фестивал“ привлекува млада публика

„Битола Шекспир фестивал“ се издвојува од групата театарски фестивали не само по тоа што фестивалот очигледно го слави Шекспир, туку и по намерата фокусот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Останато

Првата снимка што ја донесе Милошоски, како и оваа вчера, се дадени на вештачење. Така што, го чекаме наодот на вештачењата. Обвинителката Вилма Русковска ...
сите 356 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 214 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 153 | | | веќе видена

Поранешниот собраниски спикер и пратени, Трајко Вељаноски, поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески како и тогашниот директор на УБК Владимир ...
сите 118 | | | веќе видена

Народот вчера излезе масовно и покажа дека Зоран Заев и неговите политики се пред неминовен пораз на 12 април.Правдоубиецот Заев конечно е на колена, изјави на ...
сите 237 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолскиот „Шекспир фестивал“ привлекува млада публика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: