Шекеринска: Сите НАТО членки ќе го ратификуваат Протоколот во следните три месеци


Сите земји членки на НАТО кои не го потпишаа до сега Протоколот, најавија ратификации во следните два-три месеци, и рекоа дека за Алијансата би било голем плус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска смета дека, со одложувањето на одлуката за датумот за преговори со Македонија, Европска унија си го ...
| | веќе видена | слични

Неверојатно однесување на вториот човек во СДСМ и во Владата, Радмила Шеќеринска. Таа на својот Фејсбук профил за средба во Брисел со генерал на НАТО се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Што е со ратификацијата на протоколот за НАТО од страна на Турција и дилемата за естрадикцијата на одредени личности, во специјалното издание на „Топ тема” на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерке, ова втор ваш министерски состанок во НАТО, можете ли да ни кажете за што се зборуваше овие два дена во Алијансата? Ако го вклучите телевизорот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Вирусот што предизвикува ковид-19 се шири побрзо од кога било во Јужна Африка, рече претседателот на земјата во понеделникот, што е индикација дека новиот вид ...
сите 562 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Сите НАТО членки ќе го ратификуваат Протоколот во следните три месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: