Еспер: САД не сакаат војна со Иран

3 копии

Иранскиот министер за разузнавање изјави дека Техеран и Вашингтон би можеле да одржат разговори само ако САД ги укинат санкциите, а Ајатолах Али Каменеи, даде ...
| | веќе видена | слични

Командантот на Воздушните сили при иранската армија, Алиреза Сабахифард ги предупреди Соединетите Американски Држави дека Иран поседува „уникатно тајно оружје“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иранскиот министер за разузнавање, Махмуд Алави, рече дека стравувањата од воената моќ на Иран ги спречиле САД да го нападнат Иран минатиот месец, пренесува ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
6 копии

Иранскиот претседател порача дека овој месец Иран ќе ги надмине ограничувањата на збогатување на ураниум и ќе произведат толку колку што ќе им биде потребно. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иран е подготвен да го принуди светот да зборува со Иранците само со почит и ако е потребно, Техеран ќе се соочи со сите што се сомневаат во последиците од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 274 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 461 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет“ останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил ...
сите 132 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 292 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еспер: САД не сакаат војна со Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: