Дескоска учествува на Кранс Монтана Форумот во Швајцарија


2 копии

Министерката за правда Рената Дескоска Треневска вели дека СДСМ или премиерот не се тие што ќе одлучуваат дали Катица Јанева ќе биде шефица на СЈО оставајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката Рената Тренеска Дескоска во вели дека го очекуваат предлогот за СЈО од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека нема да прифатат скриена амнестија. Таа вели и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не инсистираме Катица Јанева да биде главен специјален јавен обвинител. На преговорите со ВМРО-ДПМНЕ, никогаш не сме разговарале за јанева ниту пак имаме ...
| | веќе видена | слични

Во трка по датум, Северна Македонија станува нумеричка држава. Ќе има ли ветинг и зошто Вангеловски останува и натаму заштитена мечка? Дали октормври е ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Отворањето на датумот за преговорите за Македонија не значи директен прием на државата во Европската Унија. Најмакотрпната работа за нашата држава започнува со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за правда, Рената Дескоска се обрати на јубилејното 30 издание на Кран Монтана Форумот кој деновиве се одржува во Женева, Швајцарија,.Во своето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 233 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 228 | | | веќе видена

Жителите на Боливија трпат за леб поради протестите. Жителите на неколку боливиски градови пријавиле дека имаат недостиг од храна и бензин, поради протестите ...
сите 273 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Наредбата на Основен суд Кочани доаѓа откако Железарски не се вратил на доиздржување на казната а претходно бил пуштен од затвор заради лекување. Од Штипскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дескоска учествува на Кранс Монтана Форумот во Швајцарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: