УЈП потврди: Сметката на 1ТВ е блокирана, деталите се даночна тајна


Управата за јавни приходи потврди дека сметката на правното лице 1ТВ Дооел Скопје е блокирана. Оттаму пред малку одговорија на нашето прашање за оваа тема, но ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги ќе покрене постапка за утврдување на вистинскиот сопственик на телевизијата 1ТВ во Скопје. Ваквата одлука на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

 Советниците одлуката ја донесоа едногласно, а постапката е покрената согласно членот 34 од законот кој забранува скриено сопствеништво.Kако официјален ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за медиуми на денешната седница реши да покрене постапка против 1ТВ за наводно скриено сопствеништво, односно повреда на членот 34 од ЗААВМУ. Иако ...
| | веќе видена | слични

Дирекорот на 1ТВ и БМЈ Медиа Груп, Бојан Јовановски алијас Боки 13 во интервју вели дека тој е човекот за кој пишува новинарот Бранко Героски. До мене е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 587 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие сте тие што ќе ...
сите 279 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 214 | | | веќе видена

„Векот сте го дале за татковината. Нечесно е да останете, вие стечајните работници без примања. Затоа воведовме 8.000 денари месечен надомест за 12.000 ...
сите 198 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП потврди: Сметката на 1ТВ е блокирана, деталите се даночна тајна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: