Бизнисмени од Турција на средби со македонски стопанственици

2 копии

Безбедноста на храната добива сѐ поголемо значење и важност во сферата на прехранбената индустрија, не само поради законските обврски и казни за непочитување, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најголемата прехранбена индустрија во земјава, Витаминка ги применува најновите стандарди за безбедност на храна. Стандардизацијата на производството и ...
| | веќе видена | слични

Потребно е да се стимулираат малите семејни бизниси од иновативен карактер, кои традиционално ги имаме во различни региони, преку производство на различни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев е сценаристот и режисерот на случајот „Рекет“ и тоа веќе сите го знаат. Зоран Заев е „капо ди тути капи“ и Зоран Заев е главата на криминалниот ...
сите 414 | | | веќе видена

По целодневна неизвесност, вечерва почна 135-тата собраниска седница на која пратениците ќе расправаат за предлог-законот за Јавно обвинителство и ...
сите 293 | | | веќе видена

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да ја префрлаат топката за скандалот со медицинскиот отпад на СДСМ, кога фактите зборуваат за сосема нешто друго. Одговорноста ...
сите 136 | | | веќе видена

Нашето учество на состаноците на Алијансата беше учество на членка на НАТО која покажа дека е можен брз прогрес, дека е можно да се почитуваат плановите и ...
сите 261 | | | веќе видена

Министрите предупредија за можни проблеми во набавката на лекови и медицинска опрема од Кина, но исто така изразија доверба во информациите од Светската ...
сите 178 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, ги осуди навредите што ги упати еден од неговите службеници кон новинарот Бранко Героски. Тој истакна дека ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисмени од Турција на средби со македонски стопанственици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: