Евтиниот долар го олеснува животот за речиси сите

Фото: Pixabay Најголемиот производител на пиво во светот излегува на берза, со надеж дека ќе собере 9,8 милијарди долари и со тоа ќе ја забележи најголемата ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот светски производител на пиво најави излегување на берза при што се надева дека ќе собере дури 9,8 милијарди долари и така ќе ја забележи ...
| | веќе видена | слични

Најновите сигнали за односите меѓу САД и Кина зборуваат за напредок во разговорите помеѓу двете најголеми економии во светот. Пазарите со нетрпение ја чекаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 644 | | | веќе видена

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 209 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 96 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 102 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 182 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Пред вас се поставени големи очекувања од страна на надредените. Покажете им дека вредите. Во љубовта сметате дека партнерот бара премногу ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евтиниот долар го олеснува животот за речиси сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: