Анѓушев оптимист - реализацијата на капиталните инвестиции ќе биде поголема од лани

Годинава реазлизацијата на капиталните проекти ќе биде подобра, односно ќе ги надмине ланските 65 отсто, очекува вицепремиерот Анѓушев. И покрај тоа што ...
| | веќе видена | слични

Во првите пет месеци од годинава, за капитални инвестиции се потрошени само 58 милиони од предвидените 422 милиони евра, односно само 13,7% од предвидените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Капиталните инвестиции годинава се реализираат уште послабо од лани, а минатата беше најслабата година во изминатата деценија. Министерот за транспорт и врски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
сите 648 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 91 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот Пирло потпиша договор со важност до ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев оптимист - реализацијата на капиталните инвестиции ќе биде поголема од лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: