Почна аплицирањето за добивање на финансиска поддршка за порибителен материјал

2 копии

Од денеска до 15- ти јули, сите субјекти кои ги порибиле рибниците со порибителен, (насаден ), материјал во периодот од 1- ви февруари до 30- ти мај, ќе може ...
| | веќе видена | слични
7 копии

До шести август годинава сите што сакаат да градат нови или да ги ревитализираат старите рибници и пунктови ќе може да аплицираат за добивање средства преку ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој објави Јавен повик за користење на средства од Програмата за финансиска поддршка во ...
| | веќе видена | слични

Стрежевското езеро има доволно количина вода за во текот на летната сезона да ги задоволи потребите на сите корисници од Битола и битолско. Дождовите во мај го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна аплицирањето за добивање на финансиска поддршка за порибителен материјал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: