ПЕРО КАМИКАЗА ЗА ИЗБОРОТ НА НОВ ДИРЕКТОР НА МКЦ: “Ако дојде Бени ќе ви ги открие сите криминали“ (ФОТО)

Изборот за нов директор на МКЦ крена голема прашина во јавноста, откако беше обелоденето дека Бени Шаќири е еден од главните кандидати за прв човек на оваа ...
| | веќе видена | слични

Овие денови сведоци сме на изживување врз еден коректен момак од албанска провиненција, по мене со грешен политички став, но став не од сега, туку со години, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 183 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 228 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Наредбата на Основен суд Кочани доаѓа откако Железарски не се вратил на доиздржување на казната а претходно бил пуштен од затвор заради лекување. Од Штипскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕРО КАМИКАЗА ЗА ИЗБОРОТ НА НОВ ДИРЕКТОР НА МКЦ: “Ако дојде Бени ќе ви ги открие сите криминали“ (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: