На 23 јули ќе се знае името на новиот премиер на Британија

2 копии
6 копии

Останато

Од Комисијата за заразни болести за Фактор потврдуваат дека само во Скопје денеска ина 47 ново заразени со корона вирусот. Најголемиот број, како што велат се ...
сите 1175 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 164 | | | веќе видена

 Според него тоа е датумот што го исполнува и законскиот рок од 22 дена до избори по завршување на вонредна состојба. Спасовски од Куманово ја повика ...
сите 197 | | | веќе видена

Лос Анџелес, Чикаго, Детроит и Вашингтон воведоа полициски час по протестите во саботата поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кога ...
сите 337 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 357 | | | веќе видена

Избори мора да има час поскоро, бидејќи најважно за државата и за граѓаните е што поскоро да добиеме институции со целосна функционалност, инсистираат од ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 23 јули ќе се знае името на новиот премиер на Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: