ЌЕ СЕ МЕНУВА СОВЕТСКАТА ВOEНА ОПРЕМА: САД одобри 25 милиони долари за Македонија за набавка на нови oклопни возила

Соединетите Американски Држави одобрија 110 милиони долари пomош за четири земји од Западен Балкан за набавка на opyжје, како дел од ERIP-програмата за замена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука (МОН) денеска треба да го продолжат состанокот за ...
сите 286 | | | веќе видена

Зoран Заев и Али Ахмети, лидерите на СДСМ и ДУИ, и по вчерашната трета средба по изборите не постигнаа договор околу формирањето на нова влада. И двајцата ...
сите 160 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 114 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ СЕ МЕНУВА СОВЕТСКАТА ВOEНА ОПРЕМА: САД одобри 25 милиони долари за Македонија за набавка на нови oклопни возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: