Хачинсон: Протоколот за НАТО во САД ќе биде ратификуван најдоцна оваа есен


Најдоцна оваа есен Сенатот на САД ќе го ратификува протоколот за членство на Македонија во НАТО. Американската амбасадорка во Алијансата Кеј Бејли Хатчисон ...
| | веќе видена | слични

Честитки до Урсула фон дер Лајен за номинацијата за претседателка на Европската комисија! Прва жена на оваа позиција и феноменална министерка за одбрана. Од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија е апсолутно подготвена за почеток на преговори со Европската Унија во октомври, и ЕУ нема аргументи против започнување на процесот. Ваква порака ...
| | веќе видена | слични

Ваква порака испратија вчера шефот на дипломатијата Никола Димитров и министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Димитров вчера од Софија порача дека нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска смета дека, со одложувањето на одлуката за датумот за преговори со Македонија, Европска унија си го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во интервју за европскиот веб портал Еурактив, министерката за одбрана Радмила Шекеринска, вели дека одлагањето на одлуката за почеток на преговори со Северна ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека двете земји ќе бидат способни да ја зграпчат приликата и да покажат дека научија од грешките, изјави вицепремиерката и министерка за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Неверојатно однесување на вториот човек во СДСМ и во Владата, Радмила Шеќеринска. Таа на својот Фејсбук профил за средба во Брисел со генерал на НАТО се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 303 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хачинсон: Протоколот за НАТО во САД ќе биде ратификуван најдоцна оваа есен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: