Хачинсон: Сите работиме Северна Македонија да стане полноправна членка во декември


-Наша надеж е дека тоа ќе се случи на лидерската средба во декември, тоа е нешто на што сите работиме, но секоја од нашите земји сојузнички има различни барања ...
| | веќе видена | слични

Честитки до Урсула фон дер Лајен за номинацијата за претседателка на Европската комисија! Прва жена на оваа позиција и феноменална министерка за одбрана. Од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија е апсолутно подготвена за почеток на преговори со Европската Унија во октомври, и ЕУ нема аргументи против започнување на процесот. Ваква порака ...
| | веќе видена | слични

Ваква порака испратија вчера шефот на дипломатијата Никола Димитров и министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Димитров вчера од Софија порача дека нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска смета дека, со одложувањето на одлуката за датумот за преговори со Македонија, Европска унија си го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во интервју за европскиот веб портал Еурактив, министерката за одбрана Радмила Шекеринска, вели дека одлагањето на одлуката за почеток на преговори со Северна ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека двете земји ќе бидат способни да ја зграпчат приликата и да покажат дека научија од грешките, изјави вицепремиерката и министерка за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Неверојатно однесување на вториот човек во СДСМ и во Владата, Радмила Шеќеринска. Таа на својот Фејсбук профил за средба во Брисел со генерал на НАТО се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 286 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 80 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хачинсон: Сите работиме Северна Македонија да стане полноправна членка во декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: