Името на новиот британски премиер ќе биде објавено на 23 јули


3 копии
7 копии

Рускиот претседател Владимир Путин, во обраќањето до новинарите по завршувањето на дводневниот самит Г20 во јапонскиот град Осака, изјавил дека Русија нема ...
| | веќе видена | слични

Фотографиите на британската премиерка во оставка Тереза Меј и рускиот претседател Владимир Путин во Осака на самитот Г20 покажаа какви се односите меѓу двете ...
| | веќе видена | слични

Тереза Меј денеска го пивкка рускиот лидер Владимир Путин да стави крај на „мерките на дестабилизација“, кои претставуваат закана за Велика Британија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дејвид Камерон изјави дека сака тенис, Тереза Меј готвење, а Борис Џонсон, фаворитот во трката за британски премиер, рече дека се опушта правејќи макети на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 237 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 295 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 256 | | | веќе видена

Платежни картички за пензионери и невработени ќе бидат дел од новите мерки кој денеска ќе биде усвоен и презентиран. Вкупно 350 милиони евра ќе вреди ...
сите 221 | | | веќе видена

Нема потреба од рестрикции и карантини, но ако има значајна промена на епидемиолошката слика првиот чекор би бил некоја форма на поблаги рестриктивни мерки, ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Името на новиот британски премиер ќе биде објавено на 23 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: